ارور های یخچال های ایکس ویژن X.vision

اگر یخچال شما متوقف شده و چراغ خاموش است

هر چقدر هم که واضح به نظر برسد، اغلب یخچال به طور کامل خاموش می شود زیرا به سادگی برق نمی گیرد. اولین چیزی که باید بررسی کنید، قطع کننده مدار (در صفحه سرویس برق منزل شما) مدار یخچال است. اکثر خانه ها دارای یک مدار ۲۰ آمپر اختصاصی برای یخچال هستند، در حالی که خانه های قدیمی ممکن است آن را روی یک مدار عمومی آشپزخانه داشته باشند. در صورت مشاهده خرابی قطع کننده، آن را دوباره روشن کنید (یا فیوز را تعویض کنید).

اگر یخچال به پریز وصل است (که احتمالاً پشت یخچال است) اگر شکن نیست، یا یک کلید قطع شده را بازنشانی کرده اید و هنوز برق ندارد. برای آزمایش لامپ را به دو طرف پریز وصل کنید. احتمالاً هیچ قدرتی نشان نمی دهد که پریز خراب است یا سیم مدار شل شده است.

در نهایت، سیم برق یخچال را از نظر آسیب بررسی کنید. مطمئن شوید که دستگاه ابتدا از برق جدا شده است.

اگر یخچال شما متوقف شده است اما چراغ هنوز کار می کند

اگر چراغ روشن شود، حداقل می دانید که یخچال در حال تغذیه است. قبل از تماس با تعمیرکار چند نکته را می توانید امتحان کنید:

تنظیم دمای فریزر را کم کنید تا ببینید یخچال روشن می شود یا خیر. کاهش دما در محفظه یخچال آزمایش خوبی نیست، زیرا بسیاری از یخچال ها از طریق دریچه های فریزر سرد می شوند.مطمئن شوید که جریان هوای کافی در اطراف یخچال وجود دارد. شما باید حداقل ۳ اینچ فضای هوا در پشت و ۱ اینچ در بالا داشته باشید تا به دفع گرما از کویل ها کمک کند. فضای کافی نمی تواند کمپرسور را بیش از حد گرم کند و باعث خاموش شدن یخچال شود.سیم پیچ های بیرونی را مطابق دستورالعمل سازنده تمیز کنید – این نیز برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد است.۴- کمپرسور را با خاموش کردن یخچال به مدت ۲ ساعت و سپس وصل کردن مجدد به آن آزمایش کنید.

فراتر از آزمایش این آزمایشات تشخیصی، احتمالاً باید با یک تکنسین تعمیر تماس بگیرید، که ممکن است دستگاه های زیر را آزمایش کند: رله کمپرسور و محافظ اضافه بار، کنترل دما، تایمر یخ زدایی و فن اواپراتور.

اگر موتور را می شنوید اما یخچال سرد نمی شود

اگر به نظر می رسد موتور کمپرسور در حال کار است، یا صدای جیغ می زند یا نوعی سر و صدا ایجاد می کند، اما یخچال به هیچ وجه سرد نمی شود، وقت آن است که با یک سرویس حرفه ای تماس بگیرید. حتماً بپرسید که آیا بهتر است یخچال را در حالی که منتظر تماس سرویس هستید، از برق بکشید.

اگر همه چیز عادی به نظر می رسد اما عملکرد خنک کننده ضعیف است، مواردی وجود دارد که می توانید آنها را بررسی کرده و احتمالاً خودتان آنها را برطرف کنید. برای این موارد، به دفترچه راهنمای مالک خود مراجعه کنید.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: