Design a site like this with WordPress.com
Get started

ارور های یخچال های شارپ Sharp

کدهای خطا و ارور SR یخچال فریزر شارپ

علت کد خطا SR

یکی از مهم ترین کدهای خطا که ممکن است در صفحه نمایش فریزر شارپ نمایش داده شود، کد SR می باشد. این خطا به معنای خرابی یک یا چند قطعه در سیستم خنک سازی دستگاه است

راه حل کد خطا SR

با توجه به اینکه خرابی قطعات مختلفی می توانند در بروز این خطا تاثیر گذار باشند، در نتیجه تعمیر آن کاملا تخصصی می باشد. بهترین انتخاب در این شرایط تماس گرفتن با افراد و تیم های حرفه ای در تعمیر یخچال فریزر می باشد.

ارور LF یخچال فریزر شارپ

علت کد خطا LF

از دیگر کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر شارپ که ممکن است با آن مواجه شوید، کد LC می باشد. این خطا به معنای عدم سرد شدن فضای داخلی فریزر می باشد.

راه حل کد خطا LF

عدم سرد شدن فریزر به دلایل مختلفی ممکن است رخ دهد مانند، خراب شدن موتور فن کندانسور، وجود اشکال در سیم پیچ خازن، خراب بودن موتور فن اواپراتور، یخ زدن اواپراتور و وجود خطا در برد کنترل دما. هر یک از موارد فوق باید به طور کامل بررسی شوند تا دلیل اصلی این کد خطا برطرف گردد.

ارور LC یخچال فریزر شارپ

علت کد خطا LC

کد خطا LC نشان دهنده دمای پایین فضای داخلی یخچال می باشد. اگر یخچال فریزر را بعد از مدتها دوباره به برق زده اید و از آن استفاده می کنید، نمایش دو کد خطا LC و LF در آن کاملا طبیعی می باشد و به مرور بر طرف خواهد شد.

راه حل کد خطا LC

همان طور که قبلا اشاره شد، عدم سرد شدن یخچال فریزر به دلایل مختلفی صورت می گیرد مانند خرابی در موتور فن کندانسور، خرابی در موتور فن اواپراتور و غیره. همچنین ممکن است خرابی در برد کنترل اصلی دستگاه دلیل بروز این خطا باشد.

ارور HC یخچال فریزر شارپ

علت کد خطا HC

در صورتیکه دمای یخچال و فریزر بیش از حد افزایش پیدا کند این کد خطا نمایش داده میشود

راه حل کد خطا HC

جهت رفع این گروه از کدهای خطا و ارورهای یخچال فریزر شارپ ابتدا باید مطمئن شوید که دستگاه روی حالت super cooling قرار نداشته باشد. در برخی از مواقع برای افزایش دما یخچال فریزر ممکن است لازم باشد تا دستگاه در این وضعیت قرار گیرد. اگر دستگاه در این وضعیت نباشد، درجه دما یخچال فریزر را کاهش دهید.
اگر مشکل با این راهکارها برطرف نشد، ممکن است خرابی در سنسور دما یخچال فریزر باعث رخ دادن خطای HC باشد. سنسور را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید. در برخی از مواقع ممکن است بخاطر خرابی در برد الکتریکی دستگاه این مشکل ایجاد شود. برای تعمیر برد اصلی یخچال فریزر باید با تعمیرکاران حرفه ای تماس بگیرید.

Comments are closed.

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: