Design a site like this with WordPress.com
Get started

ارور های یخچال های زیمنس Siemens

ارورE01

این ارور یا کدخطا مربوط به خراب شدن سنسور دما است. برای تشخیص و برطرف کردن این کد خطا ابتدا سنسور دمای یخچال را به طور دقیق بررسی کنید. همچنین به بررسی و چک کردن قطعات ترموفیوز و ترمو دیسک و البته برد الکترونیکی اصلی بپردازید.

در صورتی که مشکل به وجود آمده از برد الکترونیکی اصلی بود، شما باید سریعا نسبت به تعویض و یا حتی تعمیر آن اقدام کنید.

ارور E02

ارور E02 به مشکل داشتن قطعه اواپراتور یخچال یا همان تبخیر کننده اشاره دارد. برای برطرف کردن این مشکل باید از یک اهم سنج در جهت سنجش مقدار اهم سنسور کمک بگیرید. پس از آن برد الکترونیکی را هم بررسی کنید، ولی در شرایطی که سنسور معیوب شده باشد باید آن را تعویض کنید.

ارور E06

وقتی که سنسور اواپراتور از کار بیافتد و توان انجام وظیفه خود را نداشته باشد این ارور بر روی نمایشگر یخچال به نمایش گذاشته می‌شود. اما وقتی که این سنسور سالم بوده و هیچ ایرادی نداشته باشد چنین کد خطا یا اروری به وجود نمی‌آید.

ارور E07

ارور E07 مربوط به سنسور اواپراتور فریزر است. وقتی که اواپراتور کارکرد عادی خود را داشته باشد چنین اروری رخ نمی‌دهد. ولی در صورت معیوب بودن و تشخیص خرابی آن به صورت خودکار کد خطا مربوطه بر روی پنل دیجیتالی به نمایش گذاشته می‌شود.

کد خطا E15

این ارور یا کد خطا هم مربوط به ایراد داشتن سنسور محیط می‌باشد. وقتی سنسور دچار اتصالات کوتاه یا پی در پی شده باشد، ممکن است که آسیب جدی به سنسور وارد شده و از عملکرد عادی خود باایستد. در چنین شرایطی توصیه میکنیم سنسور را تعویض نمائید.

کد خطا E10

این کد خطا وقتی رخ می‌دهد ارتباط مستقیمی با معیوب شدن نرم افزار ماژول برقی دارد. بهتر است بر طرف کردن این مشکل را بر عهده تکنسین های مجرب و حرفه ای در این زمینه بگذارید.

ارور E11

ارور E11 مربوط به خراب شدن نرم افزار ماژول نمایش است. در صورت مواجه با چنین کد خطا و مشکلی بهتر است که از نمایندگی تعمیرات یخچال زیمنس درخواست خدمات بفرمائید.

ارور E20

وجود این ارور بر روی نمایشگر دیجیتال یخچال شما هشدار از خطای ارتباطی بین قدرت، اتصالات برد الکترونیکی و صفحه نمایش می‌باشد.

برای تشخیص این مشکل می‌توانید اتصالات برد الکترونیکی را بررسی کنید و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل نمائید. در صورت معیوب بودن می‌توانید از نمایندگی تعمیرات یخچال زیمنس کمک های لازم را دریافت کنید.

ارور DOOROPEN

همانطور که مشخص است این ارور مربوط به باز بودن درب یخچال می‌باشد. در مواقعی که درب یخچال زیاد باز بماند این کد خطا  به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیقه فقط ایجاد صدا میکند و هشدار باز بودن درب یخچال را اطلاع می‌دهد.

سری ایستاده یخچال های زیمنس

ارور LOWPOWER

وجود این ارور بر روی نمایشگر دیجتال یخچال شما هشدار برای کم بودن میزان قدرت را می‌دهد. در چنین حالتی یخچال قادر به کار کردن نیست و باید میزان قدرت ولتاژ آن بالای 85 ولت باشد تا بتواند فعالیت خود را ادامه دهد.

سری ایستاده یخچال های زیمنس هم مانند سایر مدل ها عیب یابی یا کد خطاهای مربوط به خود را دارند که در ادامه به توضیح بیشتری در رابطه با آنها می‌پردازیم.

تغییر و منحرف شدن قابل توجه دما از تنظیماتکار نکردن منبع نور داخلی یخچالافزایش فرکانس واحد برودتی و همچنین روشن شدن طولانی مدتروشن شدن چراغ هشدارروشن نبودن چراغ کنترل سبزیخ بستن یا برفک زدن در لبه بالایی یخچال تغییر و منحرف شدن قابل توجه دما از تنظیمات

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال زیمنس پیش بیاید تغییر و منحرف شدن قابل توجه دما از تنظیمات است. گاها حل شدن این مشکل به راحتی با خاموش کردن یخچال به مدت 5 دقیقه قابل برطرف شدن است.

در صورتی که درجه حرارت یخچال بیش از اندازه زیاد باشد، بعد از گذشت چند ساعت بررسی کنید که آیا دما مطابق تنظیمات است یا خیر. اما وقتی درجه دما بسیار کم است یک روز صبر کنید، بعد از آن مجددا دما را چک کنید. اگر دما به حالت استاندارد برنگشت می‌توانید از نمایندگی کمک بگیرید.

کار نکردن منبع نور داخلی یخچال

این مشکل در اکثر مواقع رابطه مستقیمی به معیوب بودن لامپ دارد. لامپ را تعویض کنید، برای انجام این کار کافیست دو شاخه یخچال را پریز برق بیرون بکشید تا خاموش شود بعد از آن درپوش چراغ را بردارید و لامپ را تعویض کنید.

افزایش فرکانس واحد برودتی و همچنین روشن شدن طولانی مدت

این مورد مربوط به باز شدن درب یخچال به صورت مداوم و طولانی مدت است که توصیه میشود از باز کردن درب یخچال در صورتی که نیاز ندارید بپرهیزید. باز ماندن درب یخچال برای طولانی مدت باعث هدر رفتن سرمای داخل یخچال و همچنین گرم شدن فضای داخلی یخچال می‌شود که ممکن است مشکلات جدی تری رخ دهند.

روشن شدن چراغ هشدار

روشن شدن چراغ هشدار یا آلارم نیز مربوط به باز ماندن درب است. در مواقعی که درب یخچال باز بماند یخچال شروع به هشدار دادن از طریق پنل دیجیتالی و صدا می‌کند. توصیه میشود درب را باز نگذارید و مطمئن شوید که درب به طور محکم بسته شده است.

البته امکان دارد که این هشدار بر اثر گرم شدن بیش از حد یخچال هم باشد. گرم شدن بیش از حد یخچال توسط چند گزینه رخ میدهد:

گذاشتن غذا با حرارت زیاد در یخچالپوشیده شدن یا مسدود شدن محفظه تهویه هواقرار گرفتن یخچال در محیطی که بسیار گرم است

برای اینکه این موارد را برطرف کنید پیشنهاد میکنیم هنگامی که غذا را با حرارت بالا در یخچال قرار می‌دهید گزینه superfreezing  را فعال نمائید. محفظه تهویه هوا را چک کنید و اگر انسدادی وجود دارد آن را برطرف کنید. همچنین یخچال را در محیطی نصب کنید که دمای متعادلی داشته باشد و گرم نباشد.

روشن نبودن چراغ کنترل سبز

رخ دادن این مشکل در بیشتر مواقع بر اثر خاموش بودن یخچال است. ممکن است که برق از فیوز قطع شده باشد برای برطرف کردن آن فقط کافیست که برق یخچال را وصل کنید.

یخ بستن یا برفک زدن در لبه بالایی یخچال

وقتی شاخه های تراکم آب در وضعیت درستی قرار نداشته باشند شما شاهد چنین مشکلی خواهید بود. پیشنهاد می‌شود شاخه های تراکم آب را به درستی در جلو و کف یخچال قرار دهید.

وجود این مشکل بر اثر باز کردن زیاد و مداوم درب یخچال نیز امکان دارد. تا جایی که ممکن است درب یخچال را فقط به هنگام نیاز باز کنید.

عیب یابی یخچال زیمنس سری CI.R

قبل از آنکه برای برطرف کردن مشکلات به وجود آمده به نمایندگی یخچال زیمنس مراجعه کنید خودتان می‌توانید در خانه و با استفاده از گزینه های زیر عیب یابی یخچال خود را انجام داده و مشکل را برطرف کنید.

عیب یابی یخچال زیمنس سری CI.R به صورت زیر می‌باشد:

نمایان شدن ارور . بر روی نمایشگر دیجیتالیروشن نشدن سیستم روشنائی یخچال،خاموش شدن نمایشگر دیجیتالی و نداشتن ظرفیت تبریدبیشتر روشن شدن واحد برودتی برای مدت طولانیکار نکردن لامپ های ال ای دی یخچالنمایش دادن LOWPOWER بر روی صفحه نمایش دیجیتالنمایش دادن HIGHVOLT بر روی نمایشگر دیجیتالنمایان شدن ارور E.. بر روی نمایشگر دیجیتالی

نمایش این ارور بر روی صفحه نمایشگر دیجیتالی یخچال مربوط به وجود یک خطای الکترونیکی در یخچال می‌باشد. برای برطرف کردن مشکل با نمایندگی تعمیرات یخچال تماس بگیرید.

روشن نشدن سیستم روشنائی یخچال،خاموش شدن نمایشگر دیجیتالی و نداشتن ظرفیت تبرید

در حالتی که یخچال خاموش باشد شما با روشن نشدن سیستم روشنائی یخچال،خاموش شدن نمایشگر دیجیتالی و نداشتن ظرفیت تبرید روبرو خواهید شد. البته در اثر برق ندئاشتن، قطع شدن فیوز و قرار گرفتن دوشاخه  یخچال بصورت نامناسب در پریز برق و یا محکم نبودن آن باعث به وجود آمدن چنین مشکلی میشوند.

برای رفع این مشکل دکمه روشن خاموش را فشار داده و به مدت 5 ثانیه نگه دارید. البته قبل از آن توصیه میکنیم که فیوز برق را چک کنید، از درست قرار گرفتن دوشاخه در پریزر مطمئن شوید.

بیشتر روشن شدن واحد برودتی برای مدت طولانی

به وجود آمدن چنین مشکلی بر اثر باز کردن یا باز ماندن مداوم و طولانی مدت درب یخچال اتفاق میافتد. البته احتمال دارد که محفظه تهویه هوا پوشیده شده باشد یا مواد غذایی زیادی در فریزر قرار داده شده باشد که موجب بروز این مشکل میشود.

برای رفع این مشکل درب یخچال را مرتبا باز نکنید، موانعی که باعث پوشانده شدن محفظه تهویه هوا شده اند را برداید و خنک کننده فوق العاده را فعال کنید.

کار نکردن لامپ های ال ای دی یخچال

وقتی ال ای دی ها و روشنائی یخچال کار نمیکد ممکن است بخاطر معیوب بودن لامپ و همچنین گیر کردن سوئیچ نور باشد. برای برطرف کردن مشکل بوجود آمده بهتر است که بررسی کنید که سوئیچ نور قابل جابه جایی است یا خیر، در غیر این صورت از نمایندگی تعمیرات یخچال درخواست کمک کنید.

نمایش دادن LOWPOWER بر روی صفحه نمایش دیجیتال

این هشدار نشانگر این است که ولتاژ شبکه به زیر مقدار محدود مجاز می‌رسد. در صورتی که ولتاژ شبکه به مقدار تعیین شده میرسد هشدار آن خاموش شده و این ارور نمایش داده نمیشود. اگر این پیام هشدار رفع نشد و برای مدت طولانی بر روی نمایشگر دیجیتال باقی ماند با نمایندگی تماس بگیرید.

نمایش دادن HIGHVOLT بر روی نمایشگر دیجیتال

وقتی این ارور بر روی نمایشگر به نمایش گذاشته می‌شود به این معنیست که ولتاژ شبکه از مقدار محدود مجاز بیشتر  است. زمانی که ولتاژ شبکه به مقدار مجاز و تعیین شده باز میگردد، این ارور دیگر بر روی نمایشگر دیجیتال مشاهده نخواهد شد

عیب یابی یخچال زیمنس سری KI81R

برای عیب یابی این سری از یخچال های زیمنس تنها کافیست تا انتهای مطلب همراه ما شید تا به عیب یابی آن پرداخته و مشکلات را به آسانی برطرف کنیم.

عیب یابی یخچال زیمنس سری KI81R به صورت زیر می‎باشد:

متفاوت بودن دما با مقدار تنظیم شدهروشن نشدن دیسپلی یا نمایشگرنمایشگر دیجیتالی ارور . را نمایش می‌دهد.یک آلارم به صدا در می‌آید و پس از آن دکمه ها روشن می‌شوند.یخچال خنک نیست، پنل دیجیتالی و ال ای دی روشن است.متفاوت بودن دما با مقدار تنظیم شده

زمانی که این مشکل به وجود می‌آید به مدت 5 ثانیه دکمه روشن خاموش را فشار داده و نگه دارید. بعد از گذشت 5-10 دقیقه یخچال را دوباره روشن کنید. چنان چه دما خیلی گرم است بعد از چند ساعت مجددا آن را چک کنید.

در صورتی که دما بیش از حد سرد باشد، روز بعد دما را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکل برطرف شده است.

روشن نشدن دیسپلی یا نمایشگر

در اکثر مواقع بروز چنین مشکلی بر اثر درست قرار نگرفتن دوشاخه در پریز برق، قطع شدن فیوز برق و کافی نبودن میزان قدرت اتفاق میافتد. برای برطرف کردن مشکل دوشاخه برق را به درستی به پریز برق وصل نمائید، فیوز برق را چک کنید و بررسی کنید که برق برق روشن است یا خیر.

نمایش دادن ارور E بر روی نمایشگر یخچال

در مواقعی که یک خطای الکتریکی در یخچال رخ می‌دهد ارور E.. بر روی نمایشگر نمایان می‌شود. برای از بین بردن این ارور بر روی نمایشگر از نمایندگی مربوطه درخواست کمک نمائید.

به صدا در آمدن یک آلارم و روشن شدن دکمه ها پس از آن

در صورت بروز چنین مواردی شما می‌توانید  دکمه هشدار را فشار دهید چون سوئیچ هشدار خاموش است. و یا حتی ممکن است بر اثر باز بودن درب یخچال و یا پوشیده شدن محفظه تهویه هوا این مشکل به وجود بیاید.

چرا یخچال خنک نیست، ولی پنل دیجیتالی و ال ای دی روشن است؟

چون ممکن است که حالت نمایشی روشن و فعال شده باشد. برای رفع این مشکل لازم است به مدت 10-15 ثانیه دکمه هشدار را فشار و نگه دارید تا در آخر یک سیگنال یا بوق تائید به صدا در آید. پس از آن منتظر بمانید و بعد از چند ساعت بررسی کنید که یخچال خنک شده است یا خیر.

Comments are closed.

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: