Design a site like this with WordPress.com
Get started

ارور های یخچال های زانوسی Zanussi

یخچال زانوسی، بر خلاف یخچال‌های دیگر، دارای کدهای خطای خاصی نیست. در این برند از یخچال خطاها به صورت بروز مشکلی خاص در یخچال نشان داده می‌شوند. بنابراین لازم است در مورد این برند، نکاتی را بدانید. دانستن دلیل بروز مشکل، در رفع کدهای خطای یخچال زانوسی بسیار مهم است. وجود برفک زیاد در یخچال زانوسی

این خطا زمانی بروز می‌کند، که مواد غذایی بدون بسته بندی در فریزر قرار داشته باشند. توصیه می‌شود مواد غذایی به صورت بسته بندی یا در ظروف در بسته در فریزر نگهداری شوند تا این خطا رخ ندهد. همچنین درب یخچال فریزر را بررسی کنید و مطمئن شوید بسته است. در قدم بعدی، دمای یخچال را روی درجه پائین تری قرار دهید تا محیط داخلی گرم شود.

سرد نبودن دمای داخل یخچال

ممکن است دمای داخلی یخچال به حد کافی سرد نباشد. اگر این خطا ادامه یابد، مواد غذایی به زودی فاسد می‌شوند. ابتدا بررسی کنید هوای سرد از فریزر به درون یخچال جریان دارد. همچنین مقدار گاز یخچال باید بررسی شود. ممکن است گاز یخچال تخلیه شده باشد. بهتر است با یک تعمیرکار تماس بگیرید. همچنین غذاهای گرم را وارد یخچال نکنید. یکی از عوامل بروز این مشکل قرار دادن غذاهای گرم در یخچال است.

سرد نبودن دمای داخل فریزر

در صورت بروز این مشکل، درجه دمای ترموستات را بررسی کنید. آن را روی عدد بالاتری تنظیم کنید به طوری که هوا سرد تر شود. همچنین بررسی کنید آیا درب فریزر به خوبی بسته می‌شود. یا خیر. ممکن است باز ماندن درب سبب خروج هوای سرد و گرم شدن فریزر شود.

سرد بودن بیش از حد داخل یخچال

درجه دمای یخچال را طوری تنظیم کنید که گرم تر شود. احتمالا دما روی درجه بالایی تنظیم شده است.

نشت آب از یخچال به بیروناین یک مشکل رایج است که در این برند از یخچال مشاهده می‌شود. احتمالا آبی که از کارکرد دیفراست به وجود می‌آید در صفحه بالایی کمپرسور جمع نمی‌شود. بهتر است صفحه بالایی بررسی شود. مطمئن شوید که آب حاصل در این صفحه میریزد . در غیر اینصورت از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

جمع شدن آب در داخل یخچال

علت بروز این خطا شاید مربوط به مسدود شده سوراخ تخلیه باشد. برای رفع مشکل، سوراخ تخلیه را بررسی کنید. اطمینان یابید که مواد غذایی گذاشته شده در یخچال، جلوی این سوراخ را نگرفته باشند. ممکن است مواد غذایی جلوی جمع شدن آب در این بخش را بگیرند.

تجمع آب در صفحه پشت یخچال

بروز این مسئله بیشتر عملکرد طبیعی یخچال را شامل می‌شود تا بروز خطا. در واقع این مسئله بر اثر عملکرد دیفراست اتفاق می‌افتد. هنگامی که دیفراست به طور اتومات کار می‌کند، آب در این بخش از یخچال پر می‌شود.

کمپرسور دائما کار می‌کندکار کردن دائمی کمپرسور یکی از مشکلات رایجی است که در اکثر یخچال‌ها مشاهده می‌شود. هر گاه با این مشکل مواجه شدید، دمای یخچال را روی عدد بالاتری تنظیم کنید. همچنین بررسی کنید درب یخچال فریزر بسته باشد.

روشن نشدن لامپ

ممکن است لامپ در حالت استند بای قرار گرفته باشد. یکبار درب یخچال را باز و بسته کنید و از نبود لامپ در حالت استند بای مطمئن شوید. در غیر اینصورت لامپ یخچال باید تعویض شود.

یخچال فریزر کار نمی‌کند

در هنگام بروز این مشکل، مطمئن شوید یخچال فریزر به برق متصل است. سپس ولتاژ پریز برق را بررسی نمائید. در صورت برطرف نشدن مشکل، با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

خروج صدای نویز مانند از یخچال

در صورتی که هنگام کار کردن یخچال متوجه خروج صدایی غیر طبیعی از آن شدید، با یک تعمیرکار تماس بگیرید. ممکن است مشکل از سنسور دمای یخچال باشد.

کد خطای f1, f2 ,f3, f4 ,f5

کدهای خطای f1 و f2 مربوط به وجود مشکل در ترموستات است. باقی مانده کدهای خطا نیز بروز مشکل در دمای  NTC را نشان می‌دهند که در این هنگام بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: